Anahtar kelimenizi girin

Course

PROGRAM

Reach RoHS Yönetimi

Yeni
reach rosh
reach rosh

Program Yürütücüleri

Reach&RoHSProgram Hakkında

Reach RoHS Nedir?

(Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) REACH, tehlikeli kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, yetkilendirilmesi ve kısıtı anlamına gelmektedir. REACH Avrupa birliğinin bir direktifi olarak 2006 da hazırlanmış olup 2007 yılında ise yürürlüğe girmiştir. echa. europa.eu adresinde kayıtlı olan kimyasallar ile ilgili işleme ve gönderim kilogramlarına da bağlı olarak gerekli kayıtlar ve işlemler yapılmalıdır.

ROSH ise elektrikli ve elektronik ekipmanlarda yine Avrupa birliği parlamentosunun yayınladığı ve direktifte limit değerleri verilen yasaklı maddeler ile ilgilidir. ROSH kapsamında firmalar gerekli analizleri yaptırmak ve bildirimlerde bulunmak ile yükümlüdürler.

Reach RoHS Yönetiminin Amacı Nedir?

REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals), yönetmeliği özellik ile avrupa birliği ile çalışmakta ve avrupa birliği üzerinden kimyasal alıp satıyorsanız ve bu kullandığınız kimyasalların içinde olduğu ürünleri ihraç ediyorsanız bahsi geçen kimyasalları bu yönetmeliğe göre uygun bir şekilde yönetmenizi amaçlamaktadır.

ROSH ise özellik ile avrupa birliği ile çalışmakta ve avrupa birliği üzerinden ürün alıp satıyorsanız ve bu ürünlerin içinde bulunan yasaklı metallerin limitlerini dikkate alma ve yönetimlerini amaçlamaktadır.

Daha Fazla Bilgi için..

https://www.newaycevre.com/

 

Program Özeti

Avrupa Mevzuatına Uyum

Avrupa mevzuatlarındaki yasaklı malzemelerin kullanılmasının önlenmesi ve Reach kapsamında kayıtlı olması gereken kimyasalların yönetimi.

Ulusal Mevzuatlara Uyum

Avrupa mevzuatları paralelindeki yerel mevzuatlara uyumun sağlanması.

Reach RoHS Yönetiminde Tehlikeler

Kullanılan, Depolanan veya üretimi yapılan malzemelerin yasaklı sınıfta kalabilmesi sonucu hizmet sağlamada sıkıntılar ve cezai yaptırımlar.

Rach RoHS Yönetim Sistemi Adımları

Reach RoHS Yönetimi

 • RoHS Yönetmeliği
 • Directive 2011.65.EU​ ​​​
 • Directive 2014-35-EU of the European Parliament and of the Council
 • Conflict Minerals
 • EEE Yönetmeliği
 • REACH Yönetmeliği
 • Yasaklı Kimyasallar​ Candidate List of substances of very high concern
 • Reach Articles
 • ESHA

Program Detayları

Neden Reach RoHS Yönetimi

 • Avrupa Birliği Mevzuatına Uyum
 • Firmaların ithalat ve ihracat işlemlerinde kolaylık,
 • Firma müşterileri için güvenilirlik.

 

Neway Olarak Hizmetimiz

 

REACH direktifi kapsamında olan kimyasalların belirlenmesi ve bildirimlerin yapılması. Bu kimyasallar için uygulama talimatlarının oluşturulması hakkında firmamız ile birlikte çalışmaktayız. Bu hizmetler için çalışırken firmamıza gerekli eğitimleri farkındalık amacı ile vermekteyiz.

ROHS direktifi kapsamında olan kimyasalların belirlenmesi ve bildirimlerin yapılması. Bu kimyasallar için uygulama talimatlarının oluşturulması hakkında firmamız ile birlikte çalışmaktayız. Bu hizmetler için çalışırken firmamıza gerekli eğitimleri farkındalık amacı ile vermekteyiz.

Enerji yöneticilerimiz firma faaliyetlerinin başlangıç süreçlerinden son sürece kadar enerji sarfiyat noktalarını tespit ederek gerekli çalışmalar doğrultusunda geliştirilecek noktalar ve ardından aksiyonları belirlemektedirler.

Danışmanlık Süresi

Firma ile görüşme yapılma sonrası karar verilmektedir.

Dİğer Hizmetlerimiz

Program İstatistikleri

0
0 out of 0
0 Ratings
5 Start 0
4 Start 0
3 Start 0
2 Start 0
1 Start 0

Yorumlar

Yorum bulunmamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun “Reach RoHS Yönetimi”

Eğitim Tarihi 24 Haziran 2021
Eğitim Süresi 8-16 saat
Seviye Uzmanlık

Lokasyon

Programı paylaşın