Anahtar kelimenizi girin

Eğitmenleriniz

PINAR TEMEL

Kalite Yönetim / Sürdürülebilirlik

Pınar Temel, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra iş hayatına Johnson Diversey firmasında üretim ve kalite geliştirme konularında çalışamaya başladı. Devamında General Electric Firmasında Utilization – Efficiency, Müşteri Odaklılık WCM World Class Manufacturing çalışmalarında bulunda ve Avrupa ve orta doğu bölgesinde eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini yürüttü.
Bölge tesislerde Continious Improvement çalışmalarının yanı sıra, Fransa’da aldığı Master Black Belt Six Sigma Kara Kuşak Uzmanlığı belgesi ile birçok maliyet bazlı (cost based) sürekli gelişim faaliyetlerini lead ederek, süreçlerin iyileştirilmesine büyük oranda katkıda bulundu.

Unilever’e transfer olarak, NAMETRUB – Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya üçgeninde Sürdürülebilirlik, Design Thinking, Kalite ve üretimde inovatif çözümler alanında süreç iyileştirme ve problem çözme çalışmalarında bulundu.

Kurumsal şirketlere, üniversitelerin teknik & idari kadrolarına, öğrencilere, genç girişimcilere, kişisel gelişim ve süreç analizleri, dizayn thinking, kalite yönetim, yönetim sistemleri, problem çözme teknikleri üzerine inovatif eğitimler vermekte, seminerlere katılmakta, atölye çalışmaları ve takım çalışma etkinliklerine ( team building activity) liderlik etmektedir.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun oldu.
2003 yılında CHEMETALL’de SEÇ mühendisi olarak işe başladı.
2003-2005 yılları arasında ISO 9001-14001-18001 belgelendirmelerinde ve şirket için toplam kalite yönetimi bilincinin oluşturması çalışmalarında bulundu.
2005 yılında Hızlı tüketim malları üretiminde lider kuruluş JOHNSONDIVERSEY firmasında QHSE mühendisi olarak göreve başladı.
2007 Avrupa Elektrik dağıtım devi GENERAL ELECTRIC şirketine QHSE Yöneticisi olarak başladı ve 2009 yılında ise Avrupa ve Ortadoğu müdürü olarak atandı. GENRAL ELECTRIC müşteri memnuniyeti sisteminin globalde yürütülmesi çalışmalarında bulundu.
2007-2012 yılları arasında bölge fabrikalarında QHSE çalışmalarının yanında aldığı 6 Sigma Kara Kuşak Uzmanlığı belgesi ile bir çok sürekli gelişim faaliyetlerinde bulundu.
2012 yılında Dünya Hızlı Tüketim malları devi UNILEVER firmasına geçerek bölge Quality SHE Security Asst. Müdürü olarak çalışmaya başladı.
2014 Yılında ise Avrupa QHSE Security Koordinatörü olarak görev yaptı.

ANA YETKİNLİKLER

Yalın, 6 Sigma, metotlarını kullanarak Proses Sürekli Gelişim projelerini yönetmek.
Enerji tüketimlerinin ölçülmesi ve optimizasyon projeleri.
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 27001, ISO 5001, ISO 17020, ISO 17025 yönetim sistemlerinin kurulması ve yürütülmesi.
Süreçlere İç ve Dış KPI (Anahtar Performans Göstergelerinin) kurulması ve ölçülmesi için sistemlerin geliştirilmesi.
ISO 26000 Yönetim Sistemleri Kurulması ve Yönetilmesi
İç ve Dış denetimlerin yapılması ve etkinliklerinin takip edilmesi.
Risk Yönetimi, Analizi çalışmalarının yönetilmesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği Risk planı ve tehlike analizlerinin yapılması.

EĞİTMENLİK 95%
İŞ YÖNETİMİ 99%
ÇEVRE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 100%
KALİTE YÖNETİMİ 100%

PROGRAM YÜRÜTÜCÜLERİMİZ

PROFESYONEL EĞİTMENLERİMİZ İLE TANIŞIN